A Fradival gáláztak a vésztői labdarúgók

2015. június. 18., 10:51   |

A Fradi öregfiúk 15 tagú különítménnyel érkezett Vésztőre, ahol félezernél is többen várták a vendégjátékát. Az egykori kedvencek népszerűsége töretlen: szinte minden játékost több autogramvadász, vagy közös képre vágyó szurkoló kísért. A kezdés után a pályán nem csak egymással kellett megküzdeniük a játékosoknak, de a változatlanul hevesen tomboló kánikulával is. Mentségükre szóljon, becsülettel állták a megpróbáltatásokat, és közben a közönséget is kiszolgálták. A félidőben még a házigazdák vezettek egyetlen fával, de szünet után sikerült fordítaniuk a zöld-fehéreknek. Ebben nagy része volt Horváth Péternek, aki nyomban kettőt vágott övéinek. A hajrában úgy tűnt, hogy igazságos döntetlennel zárul a csata, azonban az utolsó pár percre a Fradiba magát „bevásárló” vésztői Turbucz János találatával a ferencvárosiak győztek. Saját csapatuk veresége sem keserítette el a helyi publikumot, amely mindkét felet nagy ünneplésben részesítette a lefújást követően. – Köszönjük a támogatóknak, hogy lehetővé tették ennek mérkőzésnek a létrejöttét. Azt hiszem, hogy Vésztő város életének jeles eseménye volt a mai rendezvény. Minden elismerésem a pályára lépő játékosoknak, hiszen pokoli forróság uralkodott a pályán. Köszönet a rendezőknek és mindazoknak, akik valamilyen formában segítették a sikeres lebonyolítást. Reméljük, hogy a közeljövőben is tudunk hasonló csapatot vendégül látni. – mondta zárszóként Magony Péter klubelnök. Vésztő - FTC öregfiúk Vésztői SE–Ferencvárosi TC öregfiúk 3–4 (2–1) Barátságos labdarúgó-mérkőzés. Vésztő, 550 néző. Vezette: Tóth I. Vésztő: Mezger – Balázs, Lázár A., Rábai, Lázár T. – Bessenyei,  Szabó S., Pap, Pilán – Kordó, Csikós. Játszott még: Takács, Horváth P., Vámos I. A., Vámos II. A., Kincses, Salya, Fazekas, Ihász. Játékos-edző: Horváth Péter. Ferencváros: Kollár – Rab, Czirok, Dukon, Keller – Schultz, Nyilas, Zsivótzky – Fischer, Horváth P., Takács. Játszott még: Dzurják, Nagy Zs., Vukovics, Bánki, Turbucz. Gólszerző: Pap, Csikós, Kordó, ill. Horváth P. 2, Nyilas, Turbucz J.