Értesítő

A Mezőhegyes nyerte a kupadöntőt

2015-06-19 09:55:43

Mezőhegyesi sikerrel zárult pénteken kora este Körösladányban a 2015–16-os évi labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezőjének döntője. Az MLSZ Békés Megyei Igazgatósága idén negyedszer bonyolította le a finálét, amely a korábbi években a viszonylagos tét nélküliség ellenére is nagy népszerűségre tett szert az érintett csapatok körében, a szurkolók számára pedig azért is boldogság, mert meghosszabbítja az idényt. Bár a honi szövetség illetékesei még nem készítették el a sorozat forgatókönyvét, annyi bizonyos, hogy a fináléba jutással mindkét csapat jogot szerzett az országos főtáblán való indulásra, ami forintokban is érezteti hatását a jövő májusi elszámoláskor. [gallery ids="21880,21872,21875,21877,21881,21882"] Az első negyedórában jobbára a hegyesiek akarata érvényesült, a gyarmatiak kivárásra játszottak. Az első valamire való lehetőség így is a sárrétiek előtt adódott a 15. percben, amikor Bíró 25 m-es szabadrúgását tolta ki nagy bravúrral Vígh. A hálóőrnek nem ez volt az egyetlen bravúrja, mert a feltámadó sárrétiek a félidő közepétől sorra alakították ki a veszélyes kontrákat. Gyors megugrásokkal próbálkoztak a piros-fehérek, de Vígh kapuson nem tudtak túljárni. A legnagyobb védést a 25. percben mutatta be a határvárosiak legjobbja, mikor a felső léc alá tartó löketet kapart ki. A 32. percben egy véleményes szabálytalanság borzolta a kedélyeket. A puskagolyóként kilőtt labdával Bajnók tört kapura, a védője csak lebirkózni tudta a tizenhatoson belül, de a hátvéd megúszta, mert Mihálik játékvezető sípja néma maradt, a gyarmati szektorral ellentétben… Az iramra szünet után sem lehetett panasza a közönségnek, de a gól ekkor nem volt benne a levegőben. Ezért is jött némileg váratlanul a hegyesiek vezető találata. Az 53. percben Szlovák szlalomozott be a tizenhatoson belülre, jól játszotta ki a balról érkező Karancsi Norberthez, aki közelről zavartalanul lőtt a hálóba, Földesi már kiszolgáltatott helyzetben volt. A sárrétiek cserékkel próbáltak frissítenek és nyomás alá helyezni ellenfelüket, de ekkor már nem tudtak élni fő fegyverükkel, a gyors kontrákkal, mert ellenfelük jól levédte a szabad területeket. A mezőnyjáték dominált, kevés veszélyes lehetőséggel. A gyarmatiak kezdeményezőbbek voltak, a hegyesiek viszont taktikusabbnak tűntek. Ács kreativitásának köszönhetően akár növelhették is volna előnyüket, de a rutinos Földesi leolvasta, hogy az alapvonal közeléből a rövidet veszi célba a támadó. A végjátékban elkeseredetten küzdött a sárréti együttes az egyenlítés érdekében, de a határvárosiak ügyesen kihúzták az időt. A nagy meleg ellenére iramos találkozót láthattak a nézők, és bár nem hozott gólzáport a 90 perc, ennek ellenére az unalom nem szállt le a pályára. Füzesgyarmati SK–Mezőhegyesi SE 0–1 (0–0) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, megyei döntő. Körösladány, 800 néző. Vezette: Mihálik Pál (Petrovszki György, Kovács Krisztina). Füzesgyarmat: Földesi – Mészáros (Pálinkás 63.), Elek S., Farkas Zs. – Kiss D., Bányai – Bajnók, Kis M. (Boros T., 85.), Bíró (Elek T. (55.), Bakk (Gyáni, 46.) – Urbán. Játékos-edző: Boros Tibor. Mezőhegyes: Vígh T. – Karancsi G., Dajcs, Dócza, Karancsi N. – Szlovák (Lipták, 91.), Boros Á., Kovács Z. (Kormányos, 88.), Balogh D. (Szabó Á., 65.) – Ács, Mátó (Nagy Sz., 79.). Edző: Mákos Árpád. Gólszerző: Karancsi N. (53.). Sárga lap: Farkas Zs. (54.), Bányai (56.), Szabó Á. (81.).